aşağı ırk olan kürtlerde sanat

bu incelememize sinemayla başlayacağım. şu filmin siktiriboktanlığına bakın. amına koduklarım filmi halayla bitirmiş bir de.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/16268/dunyanin-en-kotu-aksiyon-filmi

? fuko 10.06.2012 03:41 0

sarhoş atlar zamanını izle ondan sonra kürt sineması konuşalım fuko

? git topla kozalaklari 10.06.2012 03:47 0

@2 sikmiş

? rusla basilan imam 10.06.2012 04:04 0

ben film izlemem çekerim

? fuko 10.06.2012 04:07 0

tamam kardeş bi duvar da sen çekersin artık

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:10 0

@git topla kozalaklari: ygnin zaza olduğunu bilemeyecek kadar malsın

? fuko 10.06.2012 04:11 0

İnsan, militan ve sanatçı Yılmaz Güney. Güney Filmcilik yayınları. Kendi ağzından kısa yaşam öyküsü: s. 16: "1937 yılında, Türkiye'de, bir güney şehri olan Adana'nın Yenice köyünde doğdum. Kürt asıllı, topraksız bir köylü ailenin iki çocuğundan biriyim."

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:13 0

gtk ye baak belgelerle sikiyor

? rusla basilan imam 10.06.2012 04:18 0

zazalık o dönemde ön planda değildi. zazaların kendi milliyetlerinin farkına varması asimilasyoncu kürt şakilerinin zulümleri arasından yıldız gibi parladı. alıntılamayı yapıyorsun eksik yapma tarihi çarpıtma boktan gelmiş kürt piçi. pkkli piçlerin yılmaz'ı sahiplenmeye çalışıp kendi siktiriboktan yeniden tarih yazma çabaları eziklikten başka birşey değildir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yılmaz_Güney

adana ve mersindeki gerici kürtler sonradan oralara yerleştirilmişlerdir. bir bölgenin tarihi ve sosyolojik yapısını bilmeden yazacak kadar cahilsin.

? fuko 10.06.2012 04:20 - 10.06.2012 04:21 0

beyler bence modeminizin fişini çekin bu sikertmeye devam ettikçe sizin adınıza ben utanmaya başladım.

? fuko 10.06.2012 04:22 0

amlarım çekirdeği uzat mal karı, ağzı açık izliyor kavgayıı şapşal ya :d

? satanist evlat arif 10.06.2012 04:23 1

@fuko: siktir lan :d

? rusla basilan imam 10.06.2012 04:23 0

zazaların kendi milliyetlerinin farkına varması ne demek lan sığır? zazalarda hala zerdüştler bile var yani islamdan hıristiyanlıktan bile eski. eskiden kürtlerin başka halklarla kavgası oldu ama pkk bu kavgaların hepsini bitirdi, şimdi ermenilerle de zazalarla da hepsiyle kankayız. el ele türklerin anasını sikeceğiz mal seni ddd

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:24 0

bi adam kürdüm diyosa kürttür

? kenan seranoglu 10.06.2012 04:25 1

bi de fukocuğum tarih yazmakda hakkaten türkiyenin üzerine yok be amk, bunu bari söyleme

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:26 0

ahah ben hariç kenan benim foyam meydana çıkmıştı

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:26 0

@git topla kozalaklari: bir halkın bilinçlenmesinin ne olduğunu bilmiyorsan bence kürt hareketinden de ayrıl kardeş. adını soyadını bilsem ocağına faks çeker bu yazdıklarınla oradan atılmanı sağlardım. her harfin cahil pişkinliği, bilmeme cesareti kokuyor. pkk muhaliflerini öldürerek büyümeye çalıştı. kara cahil bir halktaki güç ve iktidar sevgisi onları buraya getirdi. zazaların kendilerini tanıma süreci hep silahla ve çoğunluk olmanızla bastırıldı. son zamanlardaki demoktarikleşme süreci (avrupa oldukça etkilidir bu süreçte) onların seslerini duyurabilmelerine zemin hazırladı. kürtlerin ermenilere ve alevilere olan sevgisini şafi köpeklere sormak lazım.

? fuko 10.06.2012 04:31 0

suskunları utanmalarından değildi. onlar nereden bilecekler utanma duygusunu. verecek cevapları yoktu sadece.

? fuko 10.06.2012 04:38 0

kardeş yazdıklarına tek tek cevap veriyorum:

bir halkın bilinçlenmesinin ne olduğunu bilmiyorsan bence kürt hareketinden de ayrıl kardeş. adını soyadını bilsem ocağına faks çeker bu yazdıklarınla oradan atılmanı sağlardım. her harfin cahil pişkinliği, bilmeme cesareti kokuyor.

buna cevap verme gereği duymuyorum

pkk muhaliflerini öldürerek büyümeye çalıştı.

pkk muhaliflerini öldürerek değil, doğudaki güneydoğudaki ağaları, korucuları ve de eşkiyaları öldürerek büyüdü. ilk faydası kendi halkınadır, zaten öyle olmasaydı bu kadar destek göremezdi.

kara cahil bir halktaki güç ve iktidar sevgisi onları buraya getirdi.

bir türk olarak bunu söylemen hakkaten ironik

zazaların kendilerini tanıma süreci hep silahla ve çoğunluk olmanızla bastırıldı.

kardeş, bir türk olarak sen mi zaza halkının varlığını korumaya çalışıyorsun? senin devletinin kurucusunun evlatlığı tonlarca bomba yağdırdı lan dersime, hiç mi utanmıyosun bunları yazarken? aşağılık ırk diye başlık açabilip sonra da zazalara hede hödö yaptınız demek sana mı kaldı? merak etme kürtler bu konuda kendilerini çokça eleştirdiler zaten, bu zaza - kürt kavgası da bitti sayılır. ayrıca pkk içinde zaza da var. zazaların daha çok bulunduğu örgüt tkp/ml, o da kaypakkayadan ötürü.

son zamanlardaki demoktarikleşme süreci (avrupa oldukça etkilidir bu süreçte) onların seslerini duyurabilmelerine zemin hazırladı.

bunu doğru dedin kardeş, haklısın. keşke türkler de bu aydınlanmadan nasibini alabilse di mi?

kürtlerin ermenilere ve alevilere olan sevgisini şafi köpeklere sormak lazım.

kürt müslümanların enteresan bir islam anlayışları var. kadın elini sıkmamak köpek sevmemek gibi salaklıkları olsa da alevilere, hıristiyanlara diğer dinlere müthiş bir saygıları var. bunu bir alevi olarak ben yaşayarak öğrendim kardeş.

pkk nın büyük çoğunluğu ateist kardeş bu arada, bdp nin ara ara islami çıkışları eleştirilmeyecek gibi değil. ama normaldir, sonuçta bir halkın hemen 30 yıl içinde ateist ve anarşist komünist olmasını bekleyemezsin. bunların hepsi süreç, ben inanıyorum ki yüz yıllardır peygamber soyundan geldiğini iddia eden, eğitim yüzü görmemiş fakirlikten ağzı yüzü sikilen bir halkın bu kadar bilinçlenmiş olması bile mucize. bunu yapan tek şey de oraya gönderdiğiniz öğretmenler okullar değil, pkk dir.

? git topla kozalaklari 10.06.2012 04:53 0

Sırayla gideceğim.

muhaliflerini katlettiklerini apo da kabul ediyor. osmanlı politikasının devamı olan ağalık sistemine karşı çıkmasa kendine sol diyemezdi zaten. soldan koptular ve son yıllarda yine solla birleşmeye gayret gösteriyorlar. bunun çeşitli sebepleri var ama konumuz değil.

türklerin hataları ve güce tapmaları kürtlerin eksikliklerini kapamaz. her tartışmada serap'ı öldürdünüz diyen salaklar kadar mallaşmadır bunu yapmak.

karşındakini hemen türk zaten bu diye yaftalaman ayırmaya çalışman ayrı bir salaklık. hemen x'e basabilirsin ki basmışsın bile. aşağılık kompleksine sahip bir ırkın çocuklarısınız. her ortamda bunu belli ediyorsunuz. biraz okumuşlarınızda da görülen hiçbir şeyi beğenmiyor gibi görüneye çalışmanız buradan geliyor. biraz kendi hayatını düşününce azınlık olmanın, aşağılık psikolojisiyle kirlenmenin ne demek olduğunu sen de farkedeceksin. zaza kürt kavgası bitti demek akp'nin trt şeşi açtık susun amına koduklarım demesi gibi birşey.

türkler de aydınlaman geçiyorlar. eylemlilikleri düşük seviyede olduğu için yavaş sadece.

şafiler için gayri müslim öldürmek cennetin anahtarıdır. bunun değişeceğini sanmıyorum. bdp şafilere saygı gösteriyor onların ibadetlerindeki farklılıkları korumaya çalışıyor ancak düşünce yapılarını değiştirebilirler mi bilmiyorum.

bdp'deki islami çıkışları eleştirmek ahmaklık olur. kendisine halk hareketi diyorsa halkın gerçekliğini görmek zorundalar. pkk homojen değildir. çoğunluğu ateist de değildir. ama bu sorunu kendi içlerinde demokratik olarak çözdüklerini tahmin ediyorum. kürdistan coğrafyasında öğretmenlik yapan insanlara haksızlık yapma. onlar olmasa sen (coğrafyada doğmuş büyümüş insanları kastediyorum) gelip burada düzgün bir türkçeyle fikrini savunamazdın. zorla olması sorunludur ama bunu tc yüz yıllık ideolojik alt yapısıyla çözemez.

? fuko 10.06.2012 05:11 - 10.06.2012 05:15 0